28/07/2014

Za najdlhším ľadovým barom…

(Reports, Tip3)

FRESH BOX CUP 2014

Najväčšiemu festivalu grilovania na Slovensku tohto roku počasie neprialo. Celé tri dni bolo „usmoklené“. Už-už sa zdalo, že sa slniečko prederie cez oblaky, ale nikdy z toho nič nebolo. Vždy sa to skončilo novou spŕškou dažďa na tých, čo so záujmom sledovali exhibície barmanov. Na Grilliáde sa totiž predviedli aj oni. Súčasťou grilovačky bola tiež medzinárodná súťaž profesionálnych barmanov v kategórii „Profi Flair“.

Sily si merali dvanásti, zo Slovenska a z Česka. Organizátor súťaže Asociácia barmanov Slovenskej republiky sa dokonca „predviedla“ najdlhším ľadovým barom, za akým doteraz barmani predvádzali svoj kumšt. Samozrejme, vďaka pomoci a podpore IceCampu, ktorý tohto roku vzhľadom na veľmi miernu zimu ani nepostavil vychýrené ľadové „domy“ na Donovaloch. V Banskej Bystrici zožal ľadový bar úspech a neprekážaloani to, že vzhľadom na predsa len teplé, hoci upršané počasie z neho trochu kvapkalo.

Ako to zvyčajne na takýchto súťažiach býva, hodnotila sa technika prípravy, vzhľad a chuť „long“ drinkov a, samozrejme, žonglérske umenie s fľaškami, so šejkrami a s kockami ľadu, čo v reči barmanov znamená „freestyleflair“, v časovom limite päť minút. Kto sa pristavil, mal naozaj na čo pozerať. Niekto si „pohadzoval“ tri fľaše, niekto štyri, iný päť, dokonca aj šesť. A práve tento počet vo vzduchu lietajúcich fliaš a šejkrov vo finále rozhodol o víťazovi. Lebo naozaj ťažké bolo, po spočítaní bodov za technickú prípravu, rozhodovať, komu priradiť víťazstvo. A tak sa išlo na „rozstrel“, najprv o štvrté a tretie miesto a potom o druhé a prvé. „Flairbattle“ jeden proti jednému, štyri kolá po tridsať sekúnd, rozhodlo. Bola to paráda. Diváci tlieskali, povzbudzovali, šejkre a fľaše lietali, chalani dávali zo seba všetko... Známi slovenskí borci Tomáš Gyen a Adrián Konc podali úžasné výkony, našli však premožiteľa. Práve v počte vyhadzovaných fliaš a šejkrov. Václav Abrahám z Česka, ktorý vlani získal druhé miesto na WorldCocktailChampionship v Prahe, bol predsa len zručnejší. Prvenstvo mu patrilo zaslúžene a zo šeku na 200 eur a z víkendového pobytu v hoteli Galileo na Donovaloch mal veľkú radosť.

------------------------------

Víťazi:

1. miesto: Václav Abrahám, Česko

2 .miesto: Adrián Konc, PeopleRestaurant&cocktail bar, Handlová

3. miesto: Tomáš Gyén, Fair club, Bratislava

----------------------------------

Spoluorganizátori:ZooCrewBartendes a agentúraVisit Banská Bystrica

Partneri: Zeleninári (generálny partner),Alternative15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky