20/06/2014

Skvostný produkt

(Reports, Tip4)

Domovom skvostného produktu Evan Williams je americká spoločnosť Heaven Hill Distilleries. Dodnes ju vlastní rodina Shapirovcov, ktorá ju založila v apríli 1934, krátko po skončení prohibície v USA v meste Bardstown v Kentucky, aby vyrábala a predávala bourbon a americké whiskey. Dnes je siedmym najväčším dodávateľom alkoholických výrobkov v Spojených štátoch a druhým najväčším majiteľom starených bourbon whiskey na svete s počtom 900-tisíc sudov.

Posledné dve desaťročia rozšírila firma portfólio a zamerala sa aj na predaj vybraných značiek z celého sveta. Podstata jej úspechu tkvie v tom, že je dostatočne veľká, aby mohla ponúkať produkty do celého sveta a zároveň dostatočne malá, aby dohliadala na predávané značky a reagovala na potreby zákazníkov. Vlastnosti, ktoré firmu definujú, sú nezávislosť, kvalita a integrita.

Evan Williams Bourbon je druhou najpredávanejšou značkou bourbonov v USA aj vo svete a podľa výskumu AC Nielsen najrýchlejšie rastúcou značkou. Keď Evan Villiams v roku 1783 začal prvýkrát na brehu rieky Ohio destilovať bourbon, netušil, že to povedie k vytvoreniu celej rodiny bourbonov. Evan Williams Bourbon je značka pre všetkých milovníkov whisky. Pri jej výrobe používajú rovnaký proces a tradičný recept, podľa ktorých destiloval bourbon Evan Williams. Poznávacím znakom bourbonu je extra starenie, ktoré ho odlišuje od konkurencie a dodáva mu hladšiu a bohatšiu chuť. Bourbon sedem rokov starne v nových dubových sudoch a doplnkovo ho ešte dostarujú v starých dubových sudoch. Farba je tmavožltá, vo vôni sú prítomné stopy vanilky, orechov a horkej čokolády, obsah alkoholu je 43 % a u nás sa predáva v sedemdecovej fľaši.

Základom ochutených verzií je, samozrejme, Evan Villiams Bourbon a doplnené sú prírodnými ingredienciami. Ich súčasťou je tiež extra starený bourbon, ktorý im dodáva sladkastú chuť. Vychutnať si možno verzie s príchuťou medu a škorice. So skutočným prírodným medom je Evan Williams Honey Reserve a Evan Villiams Cinnamon je naplnený prírodne teplou arómou škorice.

Výhradným distribútorom Evan Villiams Bourbon je firma RUDOLF JELÍNEK Slovakia.16/07/2018

IVAN STRÁPEK: Južná Amerika vás každý deň prekvapí niečím novým

09/07/2018

Nesústavný barový cestopis Alfreda Cointreaua

24/06/2018

OTÁZKA NA PROTOKOLISTU: GARDEN PARTY

10/06/2018

Somelier musí hovoriť srdcom i dušou

05/06/2018

Petržalčania majú novú tržnicu