29/10/2017

Mini barová fantázia

(Personal, Tip5)

MINI Cabrio by mohlo byť vybavené balíkom výbavy s pomyselným názvom John Cooker Works, ktorý ho premení na pouličný predajný barový stánok. Predstavme si, že MINI Cabrio dostane dosku z masívneho dubového dreva, ktorá poslúži na prípravu a predaj nápojov a jedla.

 

Súčasťou balíka výbavy je indukčná varná doska a zabudovaný digestor. Batožinový priestor MINI Cabrio s objemom od 160 do 215 litrov obsahuje potrebnú chladiacu technológiu. Dodávku energie zabezpečujú vysokonapäťové batérie s nanotechnológiou Natural Food Nanotechnology®.

Na dobíjanie využívajú klasickú rekuperáciu brzdnej energie. Unikátne vozidlo je schopné spracovať na výrobu trvalo udržateľnej energie pre batérie NFN® aj odpad, ktorý vzniká pri výrobe jedla. Povrch vyrobený z masívneho dreva z trvalo udržateľne rastúcich dubov z grófstva Cornwall presne zapadne do tvarov interiéru pri stiahnutej streche a so svojou ľahkou konštrukciou zároveň slúži ako stabilný úložný priestor pre jedlá a nápoje. Zariadenie spĺňa všetky potravinárske predpisy a môže sa používať pre teplé aj studené jedlá a nápoje.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre tento nový balík, získajú všetky výhody mimoriadne flexibilného vozidla na ambulantný predaj potravín so širokými možnosťami uplatnenia vrátane predaja suši, zmrzliny či čerstvo vytlačených džúsov. Inštalácia balíka MINI John Cooker Works si vyžaduje iba sklopenie vodičovho sedadla. Tým vznikne veľký priestor pod doskou z masívneho dubového dreva, ktorý sa dá využiť na skladovanie potravín, kuchárskeho náčinia a príboru.

Pri náhlej zmene počasia stačí za 18 sekúnd zatiahnuť strechu, pričom pracovná doska môže zostať na svojom mieste. MINI Cabrio s balíkom John Cooker Works ponúka nespočetné množstvo obchodných príležitostí. Využijú ho napríklad start-upisti, ktorí pripravujú svoje kulinárske majstrovské diela priamo pred očami zákazníkov, prípadne ambulantní predajcovia, ktorí potrebujú väčší priestor na prezentáciu jedál. „Príťažlivo lakované a podsvietené kryty zrkadiel a bočné výduchy v žltej farbe Citrus Yellow dodávajú modelu MINI Cabrio ostrý street food vzhľad. Využili sme skúsenosti, ktoré sme získali z nášho programu individuálnych úprav MINI Yours“, vraví Tam Bree z dizajnérskeho tímu MINI.

Súčasťou balíka John Cooker Works sú aj pásy v červenej farbe Chilli Red alebo v modrej Berry Blue.

„Street food, stánkový či ambulantný predaj predstavuje významný doplnok k zabehnutým barom a reštauráciám a zákazníkom ponúka nesmierne pestrú ponuku. Typické prívesy a vozidlá s takýmto tovarom sú však veľmi veľké a v centrách našich miest pôsobia ťažkopádne. MINI Cabrio môžu používať pouliční predajcovia, aby dodali čerstvé jedlo a drinky priamo k zákazníkom, prípadne ho predávali na plochách veľkých festivalov,“ dodáva Harry Chinn z oddelenia MINI Business Innovation.

„MINI Cabrio je teraz unikátnejšie ako kedykoľvek predtým a zároveň je najmenším multifunkčným pojazdným stánkom na jedlo na svete,“ uzatvára Adam Zapple, šéf vývoja oddelenia MINI Special Vehicles.

Či už v šanghajských uliciach, pred rímskymi kancelárskymi budovami, alebo krúžiac medzi londýnskymi pamätníkmi a turistickými lákadlami, MINI Cabrio s balíkom John Cooker Works predstavuje príťažlivú atrakciu, ktorá výrazne znepríjemní život dodávkam s burgrami, ale aj kaviarňam na rohu.

 

A: I & R15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky