17/04/2017

Kolekcia MINI Lifestyle

(Personal, Tip4)

Značka MINI predstavuje novú kolekciu s podtitulom Lifestyle, ktorá obsahuje viac ako 50 produktov od oblečenia cez tašky, puzdrá až po dômyselné predmety každodennej potreby. Celú kolekciu dopĺňa súprava špeciálnych výrobkov pre deti spolu s alternatívnymi spôsobmi dvojkolesovej a štvorkolesovej prepravy pre mladých i starších nadšencov MINI.

Kolekcia stelesňuje novú identitu MINI odhalenú v júni minulého roka ako súčasť nového zamerania značky. Svojím čistým a nadčasovým výrazom, výrazným dizajnom a vysokokvalitnými materiálmi odráža dizajn a imidž značky, ktoré siahajú aj do iných oblastí než len výroba automobilov.

 

Dizajn bohatý na kontrasty

I keď sa nová kolekcia zameriava na najzákladnejšie produkty, prináša aj množstvo prekvapení typických pre MINI. Kľúčovú úlohu zohrávajú kontrastujúce formy, farby a materiály. Jednou z charakteristík kolekcie je hra farebných tónov. Výrazné odtiene aqua a lemon sa prelínajú s podkladovou čiernou, bielou a sivou farbou a vytvárajú tak pôsobivý farebný koncept. Tento prístup sa dokonale prejavuje pri taškách a kufroch. Od peňaženiek (MINI Colour Block) a kabeliek (MINI Shopper Colour Block) po cestovné tašky a kufre s pevnými stenami (MINI Cabin Trolley) si zákazníci môžu vybrať ideálny doplnok prakticky na každú príležitosť. Vďaka povrchovo ošetrenému plátnu sú tašky a ostatné doplnky kolekcie robustné, odolné voči vode i škvrnám a zároveň veľmi univerzálne.

 

Šikovné maličkosti

Okrem výrazného dizajnu sú súčasti kolekcie MINI Lifestyle vysoko funkčné a ukrývajú množstvo dôkladne premyslených detailov. Napríklad množstvo priehradiek v cestovných taškách a inteligentne navrhnutý vnútrajšok cestovných kufrov priam nabádajú k poriadkumilovnosti a flexibilite. Vďaka karabínke všitej do každej tašky MINI vrátane športovej tašky MINI Duffle Bag Colour Block, cestovnej tašky MINI Overnight Bag Material Mix a kabelky MINI Weekender Material Mix sa hľadanie kľúčov stane navždy minulosťou. Šikovné detaily sa ukrývajú aj v doplnkoch kolekcie. Vymeniteľné náramky hodiniek MINI Watch prinášajú rozmanitosť a fľaša na vodu MINI Water Bottle Colour Block je v strede predelená, aby sa lepšie plnila a čistila.

 

Ikonická pečať MINI

Okrem cestovných tašiek a doplnkov obsahuje nová kolekcia MINI aj pestrú škálu oblečenia. Nájdeme v nej tričká, svetre či bundy pre pánov, dámy aj deti. Pri ich výrobe bol kladený dôraz na sýte farby a výrazne kontrastujúce prvky „farebného blokovania“. Okrem nového loga a písma na nich nájdeme aj pečať MINI. Pečať, ktorá sa po prvýkrát objavila práve na kolekcii MINI Lifestyle 2016 – 2018, v sebe spája dva páry krídiel MINI v podobe zrkadlového obrazu vytvárajúce šesťuholník. Nájdeme ho aj na potlači viacerých produktov, napríklad trička MINI T -Shirt Signet. Pečať MINI môže pokrývať celý produkt, ako napríklad reflexný poťah skladacieho dáždnika MINI Umbrella Foldable Signet, alebo sa objaviť vo forme všitej vzorky deky MINI Blanket Signet. Vodoodolná spodná časť deky výborne poslúži na piknikoch alebo pri nočnej návšteve kina pod holým nebom.

 

Príchuť Británie

Novou kolekciou značka odkazuje aj na svoje britské korene. Príkladom je čajník MINI Teapot a zladená šálka MINI Cup Colour Block, ktoré približujú britskú čajovú kultúru z osobitého uhla pohľadu. Vďaka cestovnej fľaši MINI Travel Flask a hrnčeku MINI Travel Mug si majitelia môžu vychutnať čajový obrad i na cestách. Dômyselný uzáver fľaše sa postará o jednoduché nalievanie a následné dôkladné uzatvorenie. Snáď ani nie je potrebné dodať, že oba produkty padnú do držiakov pohárov v každom MINI ako uliate.

 

Zodpovedné využívanie zdrojov

Nová kolekcia odráža snahu značky o zodpovedné využívanie zdrojov. V produktoch kolekcie je použitý len papier a drevo s certifi kátom FSC. Acetát v ručne vyrobených talianskych slnečných okuliaroch MINI Sunglasses Aviator Colour Block a MINI Sunglasses Panto Colour Block podlieha biologickému rozkladu. MINI teraz používa aj inovatívny materiál LEFA – udržateľnú alternatívu kože vyrobenú z recyklovanej kože. Tento materiál je základom série „Material Mix“ kolekcie – nájdeme ho v batohu MINI Backpack a taške MINI Laptop Bag, ako aj v ďalších produktoch.

 

Kreatívne výrobky pre deti

Nová kolekcia má čo ponúknuť aj deťom. Maľovanka MINI Colouring Car Set napríklad obsahuje MINI, ktoré si možno poskladať z papiera s certifikátom FSC a vymaľovať pomocou kvalitných farebných ceruziek Stabilo Woody 3 in 1. Deti tak dostanú k dispozícii všetko potrebné na navrhnutie a vytvorenie svojho vlastného MINI. Súpravy MINI Kids Craft Sets deťom umožňujú postaviť si z obalov, ktoré sa nájdu v každej domácnosti, čokoľvek od autoumyvárne po zvieratká. Zábavnou formou tak podnecujú kreativitu, ale zároveň deťom vštepujú zodpovedný prístup k zdrojom.

 

A: I & R15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky