30/10/2016

Keď bloger a MINI tvoria životný štýl

(Reports, Tip5)

Za necelé dva roky sa podarilo na Slovensku zmapovať a vytvoriť unikátnu platformu blogerov a vlogerov, ktorí súťažia v desiatich kategóriách.

Milan Stupka z automobilovej značky MINI uviedol: „Blahoželáme blogerom nominovaným do jednotlivých kategórií a špeciálne víťazom. Sú to ľudia, ktorí majú otvorenú povahu aj myseľ a vďaka tomu prinášajú do online sveta originálne príbehy zo svojich ciest, z oblasti módy a dizajnu, zdravého životného štýlu, ekonomiky a z IT. Tu vidíme spoločného menovateľa s automobilovým originálom značky MINI v podobe otvorenej novinky MINI Cabrio, ktoré bolo gestorom dvoch kategórií – Cestovanie a Móda.“

 

Keď bloger tvorí životný štýl

Ľudia čoraz viac času venujú surfovaniu na mobile či tablete. Hľadajú, kde sa ubytovať, ako začať športovať, čo zdravé si uvariť, kúpiť, alebo len relaxujú a vyhľadávajú cenné rady. Každá ich otázka začínajúca sa slovom „ako“ je presmerovaná na unikátny autorský obsah. Všetky tieto cesty vedú do online sveta blogov, ktorý je dokonale pripravený, aby poskytol všetky relevantné informácie.

Vzhľadom na množstvo údajov na internete vstupuje do hry faktor výberu správnych zdrojov a relevantných informácií. Práve osobný prístup pomáha blogerom uspieť v online prostredí. Bloger má meno, môžete ho stretnúť na ulici, poznáte jeho osobný príbeh a to z neho robí prirodzený magnet.

 

Gastronómia a slovenskí blogeri

Medzi najčastejšie otázky patrí: „Čo uvariť?“ alebo „Aký nápoj ochutnať?“ Keď sa už inšpirácia nedostaví ani po treťom otvorení chladničky alebo menu a zaprášená kuchárska či barmanská knižka nie je svojím obsahom dostatočne atraktívna, vedie väčšina ciest automaticky na internet. Online svet poskytuje plno receptov a vybrať z nich ten pravý je niekedy poriadna dilema.

Prečo ale ľudia varia podľa food blogerov? Pretože food blogeri ponúkajú viac ako iba zoznam ingrediencií a postup, ako jedlo pripraviť. Neprezentujú len recepty, ale odhaľujú celý príbeh, ktorý adresáta už pri čítaní vtiahne do kuchyne alebo baru a ponúka mu možnosť interakcie.

Bloger spolu s receptom otvára príbehy o chuti, vášni, pocitoch z jedla a nápoja a z jeho prípravy. Je to príbeh o tom, ako bloger sprístupňuje intimitu svojej kuchyne, svoje pocity či chute, ktoré zhmotňuje v slovách a vo fotografiách. Na Slovensku je takýchto blogov, našťastie, dosť. Ak na niektorý z nich narazíte, budete sa vracať vtedy, keď budete hľadať inšpiráciu, čo uvariť, ale aj vtedy, keď zatúžite po relaxe. Slovenskí food blogeri, ktorí si získali fanúšikov svojich jedál a nápojov, dnes stoja pred neľahkým rozhodnutím a životnou križovatkou. Zo všetkých strán dostávajú ponuky, aby sa začali vareniu alebo pečeniu venovať profesionálne. Dostávajú objednávky, volajú ich do spolupráce na rôznych projektoch. Bude ich však toto umenie baviť aj vtedy, keď sa z ich záľuby stane práca?

 

Víťazmi a najlepšími blogmi a blogermi na Slovensku sa v jednotlivých kategóriách v roku 2015 stali:

• Zdravý životný štýl – Dušan Plichta

• Krása – Moma Horňáková

• Móda – Fresshion

• Cestovanie – Photo and Traveling

• Gastronómia – blog Terapia jedlom

• Život, umenie & kultúra – blog LifeReset, ktorý obhájil minuloročné víťazstvo

• Ekonomika, spoločnosť a biznis – Môj verejný zápisník

• Informačné technológie & inovácie – blog Kamil Aujesky

• Firemný blog – WebSupport

• Špeciálna kategória Video blog – GoGoManTV

 

A: I&R15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky