11/07/2013

Buddy Guy’s Legends - Povinná zastávka v Chicagu pre Bluesových fajnšmekrov

(Reports)

Od svojho otvorenia v júni 1989, si Buddy Guy’s Legends vybudoval reputáciu najlepšieho  Bluesového klubu v štáte. Osobné renomé pána Guya ako korunovaného  kráľa  Chicagskej electric  bluesovej scény a jeho vyše 50 ročné pôsobenie v hudobnom biznise urobilo z Buddyho naozaj legendu.  Ako Blues Klub sa Legends vyznačuje inovatívnym  plánovaním  miestnych, národných a medzinárodných bluesových akcií. Počas  dvadsiatich štyroch rokov odkedy je Legends otvorený, bolo pódium poctené niektorými z najtalentovanejších hudobníkov sveta. Van Morrison, Willie Dixon, Albert Collins, Bo Diddley, The Rolling Stones, The Black Crowes, Dr. John, Lou Rawls, David Bowie, ZZ Top, Junior Wells, Slash, John Mayer, Stevie Ray Vaughan, Greg Allman, a Pointer Sisters  sú len niekoľkí z tých príkladov talentu ktorí poctili javisko. Buddy Guy osobne vystúpi na javisku každoročne v januári a s vyše tuctom  vypredaných show poteší davy, ktoré pricestovali z celého sveta.

Kým javisko Legends hostilo nespočetné množstvo skutočných bluesových legiend, steny  samé rozprávajú, naplnené kúskami Buddyho a  Bluesovej histórie. Kde inde môžu fanúšikovia blues nájsť originálne umelecké diela namaľované na stene, plátne, vzácne fotografie a ceny Grammy, spolu s osobnými vecami  od niektorých  najvplyvnejších hudobníkov ? Uvidíte dve Buddyho ceny Grammy,  a jeho sochu z Rock & Rollovej siene slávy, fotografiu Buddyho, Erica Claptona a Stevieho Ray Vaughana z posledného Vaughanovho koncertu. Svetoznámu zbierku gitár možno nájsť nad hlavným barom, s podpismi od  BB Kinga, Carlosa Santanu, Erica Claptona, rovnako ako Jimmyho a Stevieho Ray Vaughana.

V novembri 1994 Eric Clapton poctil javisko s tromi vypredanými predstaveniami. Bezprecedentné koncerty ohromili  dav keď Clapton zavolal Otisa Rusha na jam session, kývol  Peteovi Townsendovi zo skupiny the Who's , ktorý sa tam zastavil, aby sa zúčastnili show.  Legends naozaj žijú svojim menom.

Je len jedno miesto v Chicagu kde sa dá zažiť to najlepšie blues sedem dní v týždni, ochutnať fantastické južanské Kajenské jedlá a uzrieť veľký archív bluesových pamätihodností. Tým miestom je  Buddy Guy Legends. Vyhlásený  niekoľkokrát za sebou ako "Najlepší Bluesový  klub" časopisom  Living Blues Magazine, na stránkach Citysearch a AOL, Legends naďalej zostáva Mekkou blues.15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky