27/03/2017

ALLEGRIA RESORT STEGERSBACH

(Travel & Wellness, Tip4)

Na svete existuje veľa čarovných miest, ktoré sú stvorené na relax, psychohygienu a dokonalý oddych. Netreba však chodiť ďaleko. Iba necelé 2 hodiny trvá cesta autom z Bratislavy do južného Burgenlandu, ktorý je povestný svojimi mierne zvlnenými kopcami, slnečným počasím s miernou panónskou klímou, trvajúcou počas celého roka. Pridajte k tomu množstvo termálnych prameňov a úrodné vinice a máte takmer raj na zemi.

 

My sme si zobrali na mušku malebné mestečko Stegersbach, nad ktorým sa vyníma dovolenkový rezort Allegria Resort Stegersbach. Miestni ho poznajú a obľubujú pre jeho fantastické termálne kúpele, ktoré sú k dispozícii hotelovým hosťom, ale aj verejnosti.

 

2x termálna voda, 1x terapia

„Familientherme“, v preklade rodinné termálne kúpele, sú v Rakúsku veľmi obľúbené a tie v Stegersbachu obzvlášť. Už niekoľko rokov patria medzi trojicu najlepších v krajine. Termálny rezort je zásobovaný vlastným minerálnym prameňom, presnejšie dvomi. Z tritisícmetrovej hĺbky vyviera liečivý prameň Thermal 1, ktorým sa plní terapeutický bazén v beauty centre Dolce Vita. „Vďaka vysokému obsahu síry pôsobí na pokožku táto liečivá´voda bez zápachu doslova ako hojivá masť. Pozitívne účinky má však aj na srdcovo-cievne ochorenia, kĺby, stavce, svalstvo, neurologické ochorenia a stavy vyčerpania. Vodou z termálneho prameňa Thermal 2, ktorá blahodarne pôsobí na pohybový aparát, sa zase plní skoro každý bazén v termálnych kúpeľoch,“ hovorí riaditeľ rezortu Jaro Rataj, sympatický manažér zo Slovenska, ktorý tento zaujímavý hotelový komplex riadi už tretí rok. Rozsiahly hotelový komplex s kapacitou 600 postelí a celkovou plochou areálu 200 hektárov bol pre skúseného odborníka v oblasti hotelierstva veľkou výzvou a dnes neľutuje, že prijal ponuku majiteľa a uznávaného rakúskeho hoteliera Karla J. Reitera.

 

Vodný raj

Ak ste aj vy fanúšikom minerálnych vôd, wellness sveta a vodných atrakcií, budete sa v hotelovom komplexe cítiť ako ryba vo vode. Nachádza sa tu 14 bazénov – vonkajších aj vnútorných, plaveckých, ale aj tých určených na zábavu či relax. Spomeňme napríklad bazén s masážnymi dýzami a gejzírom, studený a horúci yin yang, šepkajúce kúpele, divokú rieku, umelé vlny či bazény s toboganmi a šmykľavkami pre deti. Tisícpäťsto kvadratických metrov vodnej plochy v priestore 8 000 m2 termálneho areálu zahŕňa aj rozmanité druhy sáun, oddychové miestnosti a skrášľujúce centrum s kvalitnými masážami. Za všetky druhy masáží spomeniem procedúru, ktorú môžete absolvovať len na dvoch miestach v Rakúsku – aqua floating. Táto masáž je jedinečná tým, že sa pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta vykonáva v špeciálnom bazéniku napustenom teplou vodou so zvýšeným obsahom minerálov. Na špeciálnom vanúšiku, s valcom pod kolenami sa budete pokojne vznášať, zatiaľ čo ruky maséra budú uvoľňovať vaše stuhnuté svalstvo. Verte, že tento jedinečný zážitok budete vrelo odporúčať aj svojim priateľom a známym.

 

Luxus dostupný pre každého

Poďme však nazrieť aj do rodinne zameraného, golfového, wellness a termálneho hotela Allegria so štvorhviezdičkovým komfortom. Je takisto súčasťou dovolenkového komplexu Allegria Resort Stegersbach a určený je rovnako pre rodiny s deťmi, ako aj pre bezdetné páry, priaznivcov golfu či milovníkov spa. „Koncept dostupného luxusu bol vytvorený pre ľudí hľadajúcich cenovo výhodnú dovolenku s kvalitnými službami a produktmi,“ vysvetľuje Jaro Rataj. Navyše je hotel rozdelený na tri časti, takže hostia preferujúci ticho a pokoj majú svoje zákutia a zóny, kam deti nemôžu, a tak je dokonalý oddych zaručený. Pre deti a rodiny je v rezorte vytvorený dostatok priestoru na hranie a zábavu a taktiež množstvo atrakcií. Od bazénov, šmykľaviek, toboganov, pieskovísk, trampolín, volejbalového ihriska, skákacích hradov až po skvelo vybavenú 1 000 m2 interiérovú zónu na hranie. Športuchtiví hostia ocenia moderne vybavené panoramatické fitnescentrum a počas teplých mesiacov aj množstvo cyklistických a nordic walking trás. Ak patríte medzi labužníkov, určite oceníte aj fantastickú rakúsku kuchyňu, ktorá je hosťom k dispozícii počas celého dňa formou tzv. plnej penzie PLUS. Hotelový cukrár vás po celú dobu pobytu bude rozmaznávať znamenitými zákuskami, ktoré sú súčasťou aj popoludňajšieho sladkého bufetu. Dobre padnú po výdatnom plávaní, ale aj po dopoludňajšej golfovej deviatke. A ako patria k Allegria Spa rezortu termálne kúpele, tak sa k nemu neodmysliteľne radí aj golfové ihrisko.

 

A: I & R

Ak vás článok zaujal, jeho pokračovanie nájdete v novom čísle Inbar & Restaurant.15/10/2018

Festival vôní, chutí a zážitkov Aróma má za sebou prvý ročník

07/10/2018

PREPITNÉ. Áno alebo nie? Komu? Koľko? Kedy? Ako?

30/09/2018

Favoritom cestujúcich je Singapore Airlines

30/09/2018

Miroslav Stycinskij

23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky