17/12/2017

24 HODÍN V ACAPULCU

(Travel & Wellness, Tip3)

Jedno z najkrajších miest na pobreží Pacifiku sa preslávilo v 50. a 60. rokoch 20. storočia, keď tu prázdninovali milionári a hollywoodska smotánka. Napriek tomu, že dnes už väčšina hollywoodskych hviezd víkenduje v Cabo San Lucas a iných mexických letoviskách, má Acapulco turistom stále čo ponúknuť. Čo všetko sa tu oplatí vidieť, zažiť a ochutnať, vám poradí Anna Jarinová, ktorá tu päť rokov žila a každý rok sa do tohto krásneho mexického mesta vracia.

 

Ubytovanie

Ak sa chcete v Acapulcu ubytovať naozaj štýlovo, odporúčam hotel Pierre Marques s veľmi dlhou a zaujímavou históriou. Hotel, ktorý sa nachádza priamo na Princess Beach, otvorili v 50. Rokoch minulého storočia a počas najslávnejšej éry tohto mesta v ňom bývali hviezdy ako Elizabeth Taylor, Dwight D. Eisenhower, Elvis Presley, Sylvester Stallone, Jerry Lewis alebo Howard Hughes, ktorý tu strávil posledné dni svojho života. Slávna úvodná scéna so Jeanom-Paulom Belmondom z filmu Muž z Acapulca sa odohráva práve v bazéne tohto hotela.

 

Obed

Po skvelých raňajkách v Pierre Marques môžete stráviť dopoludnie na pláži v Barra Vieja, kde je pokojnejšie more a väčšina reštaurácií tu má vlastný bazén. Takže obedovať môžete pokojne v plavkách, medzi jednotlivými chodmi a s vychladenou margaritou v ruke si oddýchnuť v bazéne a po obede si zaplávať v mori. Z tunajších reštaurácií odporúčam Alejo, pretože sem chodí najviac lokálnych ľudí a majú vychýrenú pescado a la plancha (rybu na grile).

 

Poobedie

Po výbornom obede sa po kľukatej ceste Escénica ponad more vyberte do mesta s povinnými zastávkami na vyhradených vyhliadkach miradores. Určite si dajte krátku zastávku nad mestom v jednej z najluxusnejších štvrtí mesta – Las Brisas a v nej si pozrite Capilla de la Paz (Kaplnka mieru). Pre tých, čo majú radi výhľad s trochou viac adrenalínu, odporúčam novootvorenú atrakciu Xtasea – let voľným pádom nad zálivom Puerto Marqués. Momentálne ide o najdlhšiu zip line na svete. Cez mesto po avenide Costera de Miguel Alemán prejdete až na druhý koniec do starého prístavu, kde sa nachádza pevnosť La Fuerte de San Diego. V tunajšom múzeu máte možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavostí z histórie Mexika a Acapulca.

 

Podvečer

Podvečer je ten správny čas na návštevu svetoznámeho útesu La Quebrada, kde každú hodinu profesionálni mexickí skokani La Quebrada Cliff Divers predvádzajú zoskoky z brala vysokého 40 metrov. Je to naozaj unikátny zážitok, jeden z tých, ktoré Acapulco preslávili po celom svete. Odporúčam návštevu v podvečerných hodinách, keď skokani skáču do vody so zapálenými fakľami v rukách.

 

Večera

Na večeru a drink je najlepšie ísť na pláž La Condesa, kde je na výber množstvo barov a reštaurácií pod holým nebom. Tí odvážnejší si tu môžu skočiť bungee jumping priamo do vody. Moja najobľúbenejšia reštaurácia/bar tu je Barbarroja, kam sa chodia zabaviť turisti aj miestni. Víkendovú noc určite strávte v klube Palladium, krásnom presklenom klube na útese s výhľadom na celé Acapulco, v ktorom sa o polnoci môžete tešiť na ohňostroj.

 

A: ANNA JARINOVÁ23/09/2018

Trnava otvorí nedostupné pamiatky

17/09/2018

Nežehliace smokingy nutné

03/09/2018

Žlťáci z Carluccio’s

26/08/2018

Útok na slamky pokračuje

13/08/2018

Kľúčovými témami HORECA dní boli čerstvosť na tanieri a zero waste