15/07/2013

V štýlovom café bare

(Bar, Tip5)

Nedá sa povedať, že by v obchodno-spoločenskom centre na brehu Dunaja neďaleko novej budovy SND bolo málo príjemných zákutí, kde by sa dalo posedieť pri dobrom drinku, kávičke či chutnom jedle. No leBar má osobitú atmosféru a nenapodobiteľný šarm. A tak sme si posedeli s manažérom Jurajom Pervekom, aby sme sa dozvedeli aj čosi viac.

Raňajky v bare

Hneď na začiatku sme si zapísali stručnú charakteristiku – príjemné prostredie, kde rozvonia káva skvelej chuti a kde často počuť tóny dobrej muziky... K tomu sympatický personál, ktorý vie, ako hosťovi ulahodiť.  „Chceme zanechať v hosťoch dobrý dojem, aby sa k nám vracali. Podarilo sa nám vytvoriť takmer rodinnú atmosféru, miesto, kam ľudia prichádzajú nielen na  drink, ale aj na chutné raňajky,“ vraví Juraj Perveka.  Akosi nám to nejde dokopy – raňajky v bare? „A prečo nie?! Každý deň od 8. hodiny pripravujeme  chutné raňajky a, samozrejme, výbornú kávu. Raňajky sú dôležité a my to vieme.“ Za štyri roky si leBar vybudoval dobrú klientelu ľudí, ktorí majú radi dobré jedlo a pitie aj kvalitný servis. Ponúka im atraktívny program a akcie každý deň, v piatok na hostí čaká DJ a skvelá zábava. 

Zábava pri rieke

Poučka renomovaných odborníkov vraví, že hostia bývajú spravidla obrazom svojich barov a bary obrazmi svojich hostí...  Naše pozorovanie napovedá, že v tomto prípade to naozaj platí. Cez deň pokojné miesto na posedenie pri kvalitnej káve, večer zábavou pulzujúci nočný klub a kokteil bar. „Chceme byť zaujímaví pre všetky skupiny našich hostí. Raňajkujúcich vystriedajú obedujúci, pre ktorých máme pripravené pestré obedové menu. No  a večer je dobrá zábava pri rieke s osobitným čarom. Našou silnou stránkou sú aj rôzne ovocné limonády, ktoré pripravujeme z čerstvého ovocia. V nápojovom lístku ich nájdete približne 20. Populárne sú rôzne netradičné príchute ako ruža, levanduľa, uhorka a bazalka. Máme aj stálych labužníkov, chodia k nám špeciálne na výbornú kávu namiešanú v pomere 90 % arabiky a 10 % robusty  patriacu k svetovej špičke.“  A aby sme nezabudli, fajnová je tiež kuchyňa. Nájdete  v nej čerstvého tuniaka či lososa, ale aj steaky, šaláty a sendviče.

Rumové kokteily dominujú

Snom každého prevádzkovateľa je mať prevádzku nepretržite plnú spokojných hostí.  Musí sa poriadne obracať, aby prichádzal s novinkami a zlepšeniami. „Možno sme zaujali mnohých aj  ponukou fajčenia vodnej fajky. Pripravuje ich pravý Arab a, súdiac podľa ohlasov, patrí k najlepším,“ pridáva do mozaiky J. Perveka.  Lukratívna poloha a pekný výhľad zvádza okoloidúcich pristaviť sa. Aj preto priestory opäť rozšírili, aby uspokojili všetkých záujemcov. Lebo nielen raňajky, obedy, ale aj možnosť organizovania rôznych firemných a rodinných večierkov a posedení priťahuje nových hostí. A ak by ste ešte stále mali pochybnosti, možno vás presvedčí aj ponuka nápojov. „Obľúbené sú najmä rumové kokteily a vína. V nápojovom lístku je aj slušný výber vín Champagne. Na svoje si prídu aj fanúšikovia rumov. Degustovať môžu rumy takmer z celého sveta a k tomu vychutnať aj prvotriednu cigaru,“ dodáva J. Perveka.

Nepozerajte sa na hosťa, vnímajte ho! Túto zásadu vyznáva kolektív sympatického leBaru na brehu Dunaja. A zdá sa, že sa vypláca – hostia sa tam radi vracajú a privádzajú aj ďalších. Lebo už aj slovenský hosť si vie vyberať a neuspokojí sa s priemerom.15/10/2018

The Macallan ako svätý grál

07/10/2018

Albert Michler Gin a jeho tri variácie

30/09/2018

DRINKY S CHUŤOU ÁZIE

17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!