27/03/2017

SEKTY HUBERT PIJEME OD ČIAS RAKÚSKO-UHORSKA

(Wine, Tip5)

Máloktorá firma sa môže pochváliť takou bohatou históriou a tradíciou ako spoločnosť Hubert J.E., prvá mimofrancúzska fabrika na šumivé vína. Už viac ako 190 rokov ponúka Slovákom najkvalitnejšie sekty, oceňované na slovenských a medzinárodných súťažiach.

 

Keď sa v roku 1825 otvorila v budove na Radlinského ulici fabrika na šumivé víno, nikto nemohol tušiť, že budeme piť jej sekty ešte aj v roku 2017. Hovorí sa, že Johann Evangelist Hubert, francúzsky vojak Napoleonovej armády, Bratislavou iba prechádzal a liečil sa tu zo svojich zranení z vojny v Rusku. Zaľúbil sa do nádhernej ošetrovateľky Paulíny, s ktorou sa oženil a rozhodol sa na Slovensku usadiť. Vďaka svojmu pôvodu poznal tajomstvo výroby šampanského, a keďže považoval bratislavské vína za veľmi kvalitné a vychýrené, rozhodol sa v roku 1825 založiť fi rmu J.E. Hubert.

 

Bohatá história sektov

V skutočnosti to však bolo trochu inak – Johann Evangelist a Paulína do firemnej histórie vstúpili až o čosi neskôr. Dnešná spoločnosť Hubert J.E. vznikla naozaj v roku 1825 ako prvá mimofrancúzska fabrika na šumivé vína so sídlom na Radlinského ulici v Bratislave. Jej zakladateľmi však boli páni Johann Fisher a Michael Schönbauer. Už v roku 1842 získala firma na prvej uhorskej priemyselnej výstave v Budapešti významné ocenenia a o štyri roky neskôr zlatú medailu za čistotu, chuť a kvalitu.

Neskôr do firmy vstupuje Johann Evangelist Hubert, ktorý mal skutočne za ženu spomínanú Paulínu a tá sa po smrti manžela postavila na čelo spoločnosti. Pod jej vedením firma zožala mnohé úspechy. Za jeden z najvýznamnejších úspechov je považovaná udalosť z roku 1896, keď na výstave v Budapešti uhorský cisár Franz Jozef I. ochutnal sekt značky Gentry club a povedal: „Toto šampanské je výborné.“

 

Zmeny v 20. storočí

Spoločnosť úspešne rástla na domácom aj medzinárodnom trhu. V roku 1945 bola firma zoštátnená a postupne začlenená do národného podniku Západoslovenský liehový priemysel v Leopoldove. Následne sa fi rma v roku 1952 presťahovala z Bratislavy do Serede, aby bola bližšie k vinárskym oblastiam. Tu spoločnosť sídli dodnes.

 

21. storočie v duchu inovácií

Bohatá história a tradícia, prísne dodržiavané postupy a takmer dvesto rokov skúseností prispievajú k tomu, že spoločnosť každoročne produkuje kvalitné nápoje a získava ocenenia na slovenských, ale aj prestížnych medzinárodných súťažiach. Výroba z roka na rok stúpa, čo si vyžaduje modernizáciu a automatizáciu výroby. Spoločnosť taktiež podporuje zvyšovanie úrovne gastronómie a someliérstva na Slovensku. Už viac ako 190 rokov sa firma Hubert J.E. spája s oslavami úspechov, životných radostí a výnimočných momentov.

 

A: I & R15/10/2018

The Macallan ako svätý grál

07/10/2018

Albert Michler Gin a jeho tri variácie

30/09/2018

DRINKY S CHUŤOU ÁZIE

17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!