05/06/2018

PITÚ Cachaça

(Spirits, Tip5)

Cachaça je tradičný nápoj, ktorý reprezentuje ducha Brazílie. Na rozdiel od bežných rumov vyrobených zo zvyškov cukrovej trstiny nazývaných aj melasa, cachaça je jasný destilát vyrobený a lisovaný priamo z čerstvých rezov cukrovej trstiny, známy svojou vynikajúcou kvalitou a tým, ako dobre ju spája s čerstvým ovocím a džúsom.

 

Výroba tohto alkoholu v Brazílii dosahuje obrovské objemy a málokto vie, že cachaça je tretím najpredávanejším destilátom na svete. 150 miliónov brazílskych obyvateľov skonzumuje približne 1, 2 milióna litrov ich najobľúbenejšieho nápoja za rok, čo činí 8 litrov na osobu! Brazílskym národným nápojom je Caipiriñha, ktorú dostanete v každej reštaurácii, plážovom bare či domácnosti. Mimo Brazílie spočiatku neznámy nápoj sa vďaka rastúcej dostupnosti prvotriednej značky PITÚ Cachaça stal populárny a široko dostupný na celom svete. Názov „pitú“ je odvodený od slova, ktorým v Brazílii nazývajú druh krevety žijúci v riekach na severovýchode krajiny. Práve túto krevetu nájdete aj v logu cachaçe PITÚ. História značky siaha do roku 1938, keď sa dve bohaté brazílske rodiny Ferrer de Morais a Cândido Carneiro spojili, a začali vyrábať cachaçu tej najvyššej kvality.

V súčasnosti sa PITÚ vyrába pod najprísnejšími kvalitatívnymi normami. Obsahuje 40 % alkoholu a má ovocnú polosladkú chuť.

 

A: I&R13/06/2018

Za rumom Diplomático do Venezuely

10/06/2018

NOVÁ DEMÄNOVKA DARK 53 %

29/05/2018

Párty za Veľkým múrom

29/05/2018

Na tému „dokonalosť“

21/05/2018

Havana Club Cocktail Grand Prix po dvanástykrát