15/04/2018

Nové BMW X2. Premiéra nového druhu

(Personal, Tip5)

Nové Sport Activity Coupe prináša do segmentu nenapodobiteľnú radosť z jazdy. Výnimočný charakter osloví najmä mladých, extrovertných a aktívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú niečo individuálne, nefalšovanú radosť z jazdy, ako aj vozidlo, ktoré zodpovedá ich životnému štýlu, no zároveň si zachováva vysokú mieru funkčnosti.

BMW X2 (kombinovaná spotreba: 6,3 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 114 – 118 g/km) je oveľa viac ako len nový model z rodiny BMW X. S nezameniteľným dizajnom a športovými, no zároveň aj mestskými génmi prichádza do svojej triedy, ako aj do modelovej rodiny BMW X ako sebavedomý nováčik. Podvozok a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive sú prísľubom nefalšovanej radosti z jazdy. Moderné pohonné jednotky udržiavajú ideálny pomer medzi športovou dynamikou a vysokou účinnosťou. Celkový zážitok z nového BMW X2 rozširujú aj najnovšie verzie digitálnych služieb pod hlavičkami BMW Connected a BMW ConnectedDrive Services.

 

Dizajn

Odvážny a nekompromisný vzhľad nového BMW X2 upúta už na prvý pohľad. Toto vozidlo sa bude na cestách jednoznačne vynímať. Najmä vedľa väčších modelov ako BMW X4 a BMW X6 pôsobí dostatočne sebavedomo. K tomu prináša dizajn exteriéru, ktorý spája dynamické základné črty a nízke proporcie kupé s robustnou konštrukciou modelov BMW X.

BMW X2 stojí na vozovke ako atlét v najlepšej forme. Platí to aj o základnej verzii. A viacnásobne o modelových verziách M Sport a M Sport X. O expresívny a dynamický vzhľad modelu BMW X2 sa starajú predovšetkým jeho proporcie. Je kratšie a o sedem centimetrov nižšie ako BMW X1. Napriek tomu má rovnaký rázvor, no kratšie previsy a zároveň aj natiahnutú líniu strechy v tvare kupé, podporenú nízkou líniou okien. Thomas Sycha, vedúci dizajnu kompaktnej triedy vozidiel značky BMW, zhŕňa: „BMW X2 prináša rýchle tvary modelov kupé, no zároveň ich spája s priestrannými proporciami vozidiel s označením X. Bolo pre nás dôležité, aby sme tieto protichodné požiadavky uchopili a spojili tak, aby bolo vozidlo príťažlivé hneď na prvý pohľad.“

 

A: I&R17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!

09/09/2018

Zaznačte si: AVILA

09/09/2018

Oranžové vína

03/09/2018

Z histórie kávy a jej pestovania