04/01/2013

Nie je šťava ako šťava

(Soft Drinks)

Barmani to poznajú najlepšie. Keď miešanú drinky, veľmi často je jedna z ingrediencií  šťava z niektorého ovocia. Keďže pravých štiav je ale pomerne málo, aj keď sa v obchodoch všeličo tvári ako pravé, pomáhajú si tým, že si šťavu z ovocia jednoducho vytlačia. To sa dá, keď sa robí jeden, dva drinky naraz. Ak ide o väčšiu akciu, hostí je veľa a šťavy treba viac, je to problém. Takže čokoľvek naozaj 100 percentné a pravé, určite uvítajú.

Bomba pre zdravie  

Teraz na chvíľu odbočme. Odborníci v oblasti medicíny a zdravého životného štýlu už dlho poznajú neoceniteľné výhody 100 % štiav, pretože nezaťažujú organizmus, zvyšujú prirodzenú imunitu a sú plné vitamínov v prirodzenej forme. Dá sa povedať, že čerstvé ovocné či zeleninové šťavy sú bombou pre naše zdravie. Tým, že sú lisované za studena, zachováva si výsledný produkt množstvo vitamínov a minerálov, ktoré by človek prijal konzumáciou až niekoľkých kilogramov čerstvých plodov. Okrem vitamínov (A, B, C, E) a minerálnych látok (vápnik, železo, draslík, horčík) obsahujú aj pektín, čiže vlákninu, a organické kyseliny, ktoré môžu absorbovať tuky a toxíny z tráviaceho traktu.

Skutočne stopercentná šťava

Ak si teda dáme v bare drink, v ktorom je 100 percentná šťava, určite aspoň sčasti vykopenzujeme to, čo vpraví do tela  alkohol, keďže čerstvá šťava má obdivuhodné detoxikačné a regeneračné schopnosti na organizmus.  Na trhu sa už chvíľu objavujú produkty s označením Fruxi Fresh. Kto vyskúšal už zistil, že sú naozaj stopercentné. Nie sú v nich ani konzervačné látky ani umelé farbivá. Šťavy sú lisované za studena bez pridávania vody a cukru či sladidiel, takže výsledný produkt je skutočná stopercentná šťava. Proces ich výroby sa skladá z technologicky dôkladných krokov. Začína starostlivým výberom plodov ovocia a zeleniny, ich dôkladným umývaním a mletím, pokračuje lisovaním za studena, pasterizovaním a plnením do obalov za prísnych hygienických podmienok.

Zatiaľ sa objavili štyri príchute. Jablková, pomarančová grapefruitová a mix jablka a mrkvy. Onedlho k nim pribudnú ďalšie zaujímavé tradičné aj netradičné chuťové variácie, veľmi atraktívne, chuťovo výborné a najmä 100 % čisté.  Na výrobu jedného litra 100 % jablkovej šťavy treba, napríklad,  16 zrelých plodov. Pri ostatných príchutiach 7 pomarančov, 4 grapefruity a pre mix 13 jabĺk a 4 mrkvy.

Ak sa rozhodujete, čo naliať do drinku, určite si vyberte Fruxi Fresh, budete mať stopercentnú istotu, že pridávate pravú šťavu.

 

Fruxi Fresh – 100% šťavy vyrobené z čerstvého ovocia a zeleniny

• lisované za studena, vďaka čomu sa nestrácajú vitamíny

• zachováva sa množstvo vitamínov v ovocí a zelenine

• bez konzervačných látok

• bez umelých farbív

• neobsahujú koncentrát

• bez pridania cukru a vody

 

FRUXI FRESH JABLKO

Jablká sú mimoriadne bohaté na vitamíny a stopové prvky. Majú vysoký obsah draslíka a obsahujú až 30 % vlákniny dôležitej pri trávení. Vláknina (pektín) očisťuje, napína a vyhládza pleť.

FRUXI FRESH POMARANČ

Pomaranče v akomkoľvek množstve podporujú odolnosť proti chorobám. Čerstvo vytlačená šťava má vysoký obsah vitamínu C, draslíka a kyseliny listovej, ktorá u detí pôsobí ako rastový stimulátor.

FRUXI FRESH GRAPEFRUIT 

Antioxidanty z grapefruitu účinne pomáhajú v boji proti starnutiu buniek. Vitamíny obsiahnuté v grapefruitoch pomáhajú telu v podpore produkcie kolagénu, ktorý udržiava pokožku mladú, sviežu, jemnú a žiarivú. Jeho nedostatok sa odráža najmä pribúdaním vrások. Účinky vône a chuti grapefruitu sú dokázateľným zdrojom prirodzenej energie v tele.

FRUXI FRESH JABLKO A MRKVA

Kombinácia jablka a mrkvy je výživová bomba. Mrkva obsahuje draslík, ktorý pomáha neutralizovať nadbytočnú kyselinu a vitamín A podporuje činnosť pečene. Tá potom lepšie odstraňuje toxické látky z tela. Jablká zas regenerujú a očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Sú bohaté na vlákninu.

www.fruxi.eu15/10/2018

The Macallan ako svätý grál

07/10/2018

Albert Michler Gin a jeho tri variácie

30/09/2018

DRINKY S CHUŤOU ÁZIE

17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!