14/08/2017

ESPRESSO MARTINI

(Coffee, Tip4)

V predchádzajúcich číslach sme vám v rubrike Dream Cocktail Session predstavili klasické kokteily a ich variácie. V tomto ročníku nachádzate na týchto stránkach pravidelný seriál o alternatívnych metódach prípravy kávy. Myslíme si, že správny barman a barista by mal mať prehľad nielen o káve, ale aj o miešaných nápojoch, ktoré sa z nej dajú pripraviť. V tomto čísle sme preto oba tieto „svety“ spojili a ponúkame vám návod na dokonalé Espresso Martini.

 

História hovorí o anglickom barmanovi Dickovi Bradsellovi, ktorý v roku 1980 pracoval Londýne v známom Soho Brasserie. V jeden večer sa nenechal zaskočiť neobyčajnou objednávkou atraktívnej slečny, ktorá vyžadovala drink, čo ju „najprv nakopne a neskôr odkopne“. Premeral si očami bar a pohľadom zastal na novom naleštenom espresso stroji. Spojil tak v šejkri espresso s dávkou vodky a trochou cukru. Celé to zabalil do – v tej dobe – obľúbeného pohára na Martini a kokteil bol na svete.

Espresso Martini si ľudia rýchlo obľúbili, keďže káva dodala nielen príjemnú dávku kofeínu, ale aj krásne „zamaskovala“ prítomnosť alkoholu. Espresso Martini sme aj my zaradili do učebných osnov barmanského kurzu a ak máte chuť si tento kokteil pripraviť, no nemáte potrebné nástroje a vedomosti, radi vám ukážeme cestu a vtiahneme vás do sveta miešaných nápojov na niektorom z kurzov, ktoré pre verejnosť organizujeme. Aktuálne termíny na najbližšie mesiace nájdete vždy na stránkach www.dreamacademy.sk.

 

A: MAROŠ PETRIKOVIČ

F: PAVOL MITOŠINKA15/10/2018

The Macallan ako svätý grál

07/10/2018

Albert Michler Gin a jeho tri variácie

30/09/2018

DRINKY S CHUŤOU ÁZIE

17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!