01/01/2018

5. ROČNÍK WORLD CLASS COMPETITION SLOVAKIA 2018

(Mixology, Tip5)

Najlepší slovenskí barmani si opäť zmerajú sily v rámci uznávanej súťaže World Class Competition Slovakia 2018. Piaty ročník podujatia odštartoval 14. novembra v priestoroch bratislavského Old Fashioned Baru. Súťažiaci sa dozvedeli detaily programu niekoľkomesačného interaktívneho maratónu, ktorý vyvrcholí v máji 2018 ohlásením najlepšieho barmana Slovenska. Celosvetové finále sa tento rok koná v Berlíne a víťaz bude mať tú česť sa predstaviť porote zloženej z legiend sveta bartendingu.

 

World Class Competition Slovakia oslavuje piaty rok svojho pôsobenia v našej krajine. Za ten čas sa jedinečného programu zúčastnilo vyše 80 špičkových barov z celého Slovenska, kde prebehlo 60 guest bartending sessions. Barmani sa zúčastnili 6 lokálnych podujatí a 10 workshopov za účasti svetových osobností barového sveta. World Class Competition je nielen špičkovou súťažou, je to celoročný interaktívny program, ktorý vzdeláva barmanov a neustále posúva úroveň mixológie na Slovensku. „Diageo World Class Competition je najprestížnejšia a najrešpektovanejšia mixologická súťaž vo svete a každoročne sa jej zúčastňuje vyše 55 krajín. Sme hrdí na to, že lokálny víťaz bude už po piatykrát reprezentovať našu krajinu na tomto podujatí. World Class sme priniesli na Slovensko, aby sme inšpirovali, vzdelávali mladé talenty a ponúkli im možnosť pracovať na sebe pod vedením najväčších osobností z oblasti bartendingu. Výsledky našich barmanov vo svete a ich záujem o účasť nás motivujú program súťaže vylepšovať a nebude to inak ani tento rok,“ uviedol Martin Dobiš, zástupca spoločnosti Italmarket Slovakia, ktorý súťaž organizuje.

Do piateho ročníka sa opäť prihlásilo množstvo barmanských talentov z rôznych kútov Slovenska. V súťaži sú zastúpené bary nielen z Bratislavy, ale aj z Trenčína, Martina, Nitry, Žiliny či Košíc. World Class je tradične niekoľkomesačný maratón plný edukačných aktivít a aktuálny ročník prináša viaceré novinky. Súťažiacich čaká príprava špeciálneho Winter a Summer menu. Na základe inšpirácií od Mariána Bekeho zo svetoznámeho londýnskeho baru The Gibson, Tomáša Melzera z presláveného pražského Hemingway Baru a lokálnych finalistov z predošlých ročníkov vytvoria vlastný jedinečný signature drink a perfect serve na vybrané značky z portfólia Reserve Brands. Začiatkom roka súťaž pokračuje workshopom pre účastníkov a v apríli sa rozbehne unikátny World Class Cocktail Week – týždeň plný prednášok, workshopov či guest bartendingov bude určený súťažiacim, ale aj návštevníkom barov, ktorí budú môcť zažiť skvelú atmosféru World Class a ochutnať výnimočné cocktaily v podaní tých najlepších barmanov. World Class Competition Slovakia 2018 vyvrcholí v máji a po absolvovaní náročných finálových disciplín porota vyhlási meno najlepšieho barmana Slovenska, ktorý bude našu krajinu reprezentovať na celosvetovom finále súťaže v Berlíne.

 

A: I & R17/09/2018

ORGANICS – NOVÉ BIO LIMONÁDY OD RED BULL

17/09/2018

Hayman’s je s nami stále!

09/09/2018

Zaznačte si: AVILA

09/09/2018

Oranžové vína

03/09/2018

Z histórie kávy a jej pestovania