28/01/2018

Vinárstvo BOGNÁR — veľké ZLATO zo súťaže v New Yorku

(Wine, Tip4)

VINÁRSTVO BOGNÁR je rodinné vinárstvo z malokarpatského mestečka Svätý Jur, ktoré sa okrem výroby vína venuje aj pestovaniu vlastného hrozna.

Radia sa skôr k menším, tzv. butikovým vinárstvam. Nájdete ich v srdci kráľovského mesta Svätý Jur, v historických priestoroch kláštora, kde majú svoje výrobné a degustačné priestory s úžasnou atmosférou.

Základom ich úspechu sú vinice zaliate slnkom, zdravé hrozno, rodinný prístup, dostatok času na dozrievanie a hlavne presvedčenie, že kvalita konečného produktu nesmie trpieť na úkor kvantity.

Špecializujú sa prevažne na biele a ružové vína s typickou odrodovou charakteristikou. V procese spracovania využívajú moderné technológie, od šetrného a rýchleho lisovania cez odkalenie až po riadené kvasenie pri regulovaných nízkych teplotách. Tieto technológie a nie veľké objemy šarží im umožňujú vyrobiť výnimočné vína s typickou odrodovou charakteristikou vo vôni a v chuti. Ich vína sú výrazne extraktívne a šťavnaté.

Aj vďaka tomu získavajú vysoké ocenenia na množstve domácich i zahraničných súťaží a výstav. Tohto roku to bola napríklad Strieborná medaila z francúzskeho Bordeaux, z výstavy Concours Mondial du Sauvignon 2017, kde sa stretlo 850 výnimočných Sauvignonov z celého sveta, či Veľká ZLATÁ medaila zo súťaže Great American International Wine Competition 2017 v New Yorku za ich Cserszegi Füszeres. Špičkoví degustátori, ktorí sa zišli z celého sveta a ktorí hodnotili toto ich víno, dospeli k zhode a v tajnom hodnotení mu všetci dali jednohlasne dvojité ZLATO.

A ich Rizling rýnsky, ročník 2015 z vinohradu Hofweingarten, sa stal absolútnym víťazom súťaže METRO víno roka 2017 a odniesol si cenu GRAND PRIX.

Ich vína sa dajú zakúpiť denne priamo vo vinotéke vinárstva v Svätom Jure. Majú aj distribúciu vo vlastnej réžii a súčasne spolupracujú s niekoľkými slovenskými distribútormi.

 

A: I & R15/10/2018

VIETNAMSKÉ ROLKY

07/10/2018

PAD THAI

23/09/2018

Exotické chute Thajska a Vietnamu

23/09/2018

Osteria Francescana je najlepšou reštaurácia na svete

09/09/2018

FOOD PAIRING s vínami Vitis Galéria