20/09/2017

SÝPKA U LUDVÍKA

(Reštaurácie, Tip3)

Nielen útulné domácke prostredie a chutné jedlo, ale aj kus života predkov nájdete v penzióne Sýpka u Ludvíka, ktorý domáci aj zahraniční turisti na TripAdvisore zaradili k najlepším reštauráciám na Slovensku.

Rodinný penzión v Bábe, hneď vedľa diaľnice smerom na Nitru, je vkusne zrekonštruovaná, vyše storočná sýpka. Z polorozpadnutej ruiny sa po desiatich rokoch obnovy stal vyhľadávaný podnik s výbornou kuchyňou. Ocenili ju aj užívatelia najznámejšieho medzinárodného portálu pre hodnotenie hotelov a reštaurácií TripAdvisor, podľa ktorých je Sýpka u Ludvíka najlepšou reštauráciou v nitrianskom regióne.

Interiéru vo vidieckom štýle autenticitu dodáva staré náradie a ľudové výrobky. Pri vstupe upúta starý lis na hrozno, praslica alebo funkčná šamotová pec. Na oknách staré váhy, hrnce či džbány.

Reštaurácia je v týždni otvorená od 10.00 do 22.00, v piatok a cez víkend aj dlhšie. Spolu s terasou má kapacitu 120 miest, súkromie v nej nájdu aj menšie skupiny. Ak sa chcete zdržať , môete sa ubytovať . Jedálny lístok poteší každého, kto má rád špeciality slovenskej, českej a maďarskej kuchyne, navyše sú každý deň v ponuke tri jedlá obedové ho menu. Hostia reštauráciu vyhľadávajú práve pre jednoduchú domácu stravu, ako sú pečené kolená, pikantné rebierka, halászlé , sviečková na smotane z diviny, držkový perkelt, maďarský guláš z hovädzích líčok, bryndzové halušky so 100 % ovčou bryndzou. Zo sladkých jedál im najviac chutia parené buchty a domáca ťahaná štrúdľa. Každý mesiac je ponuka obohacovaná o sezónne špeciality.

Reštaurácia je hrdá aj na to, že suroviny má len od regionálnych dodávateľov – napríklad husi dodáva farma Gazdovská hus, ktorá využíva možnosť prirodzeného pasenia sa zvierat na trávnatom poraste a ich voľného pohybu na čerstvom vzduchu.

Príďte ochutnať a určite budete spokojní!15/10/2018

VIETNAMSKÉ ROLKY

07/10/2018

PAD THAI

23/09/2018

Exotické chute Thajska a Vietnamu

23/09/2018

Osteria Francescana je najlepšou reštaurácia na svete

09/09/2018

FOOD PAIRING s vínami Vitis Galéria