28/08/2016

REŠTAURÁCIA JAMIEHO OLIVERA V BUDAPEŠTI

(Reštaurácie, Tip3)

Reštaurácia Jamie’s Italian, ktorá vznikla na základe spolupráce Jamieho Olivera a jeho talianskeho mentora, šéfkuchára Gennara Contalda, propaguje jednoduchú a neviazanú taliansku kuchyňu a po celom svete si získala priazeň miliónov ľudí vďaka kvalitným, jednoduchým, ľahkým a cenovo dostupným jedlám a priateľskej atmosfére.

Obľúbené talianske jedlá sa v reštaurácii Jamie’s Italian pripravujú z najdôkladnejšie vyberaných surovín, ktorých vysokú kvalitu, naturalizmus, udržateľnosť, ako aj etický pôvod garantuje vlastný interný a prísny systém a kontrola. Budapeštianska reštaurácia Jamie’s Italian pracuje s najlepšími surovinami z Talianska a regiónu. Pri výbere dodávateľov sa vo väčšine prípadov priklonili k partnerom prevádzkujúcim voľný chov a pestovanie alebo bio pestovanie.

Na základe receptov vyskúšaných a otestovaných v Jamie’s Italian sa do menu dostávajú fantastické tradičné jedlá s autentickými koreňmi, ktoré vytvoril Jamie spolu s Gennarom. V tejto jedinečnej talianskej reštaurácii čaká na hostí okrem každodenne čerstvo pripravovaných cestovín aj zážitková kuchyňa a dych vyrážajúca terasa.

„Veľmi sa teším pri predstave, že v Maďarsku otvárame reštauráciu Jamie’s Italian. Budapešť je prekrásne mesto so stále sa rozširujúcim výberom reštaurácií – neviem sa dočkať, kedy budem aj ja súčasťou tohto diania. V Jamie’s Italian budeme ponúkať jednoduché talianske jedlá s dobrým pomerom ceny a kvality z najkvalitnejších surovín,“ povedal Jamie Oliver pri otvorení svojej reštaurácie.

Pred oficiálnym otvorením 20. mája už reštaurácia fungovala v testovacej prevádzke a tak mohli hostia, ktorých pozvala gastronomická skupina Zsidai, vyskúšať modernú taliansku kuchyňu medzi prvými. MINI sa do tzv. obdobia soft openingu zapojilo taktiež ako britská značka mladistvej a výraznej identity, keď pre hostí reštaurácie ponúklo službu MINI Drive Me Home. Po obede alebo večeri v reštaurácii čakalo na hostí 10 modelov MINI Clubman, 5-dverových MINI, resp. Countryman, pričom mnohí hostia s radosťou využili túto službu.

„Klasické MINI a jeho ďalšie generácie vynikajúco reprezentujú energický, mladistvý britský štýl. Vozidlo sa vždy sústreďovalo na podstatu, na najlepší zážitok z jazdy a na čo najindividuálnejší štýl. Myslíme si, že podobne ako MINI, aj Jamie Oliver bude v Maďarsku predstavovať podobné hodnoty, čiže stretnutie dvoch originálnych britských značiek. Za posledných 15 rokov sa z MINI stalo vyspelé vozidlo, jeho štýl je čistejší, charakter sa stal uvoľnenejším, ale aj uvedomelejším. Model Clubman, ktorý sme predstavili koncom minulého roka, sa otvára aj úplne iným cieľovým skupinám v prémiovej kategórii. Veľmi nás teda teší, že aj hostia Jamie’s Italian videli v našej myšlienke spolupracovať podobnú fantáziu ako my,“ povedal na otváracej ceremónii Attila Oros, vedúci značky MINI.

 

A: I&R15/10/2018

VIETNAMSKÉ ROLKY

07/10/2018

PAD THAI

23/09/2018

Exotické chute Thajska a Vietnamu

23/09/2018

Osteria Francescana je najlepšou reštaurácia na svete

09/09/2018

FOOD PAIRING s vínami Vitis Galéria