24/06/2018

Leto v znamení ružovej revolúcie

(Spirits, Tip4)

Pred niekoľkými dekádami by málokto povedal, že práve gin bude na takom vzostupe ako v súčasnosti. Nejde pritom len o množstvo výrobcov a viacero druhov, ktoré sú aktuálne na trhu, ale aj o rastúcu popularitu u spotrebiteľov. Túto vzácnu harmóniu chce využiť popredný výrobca ginov Gordon’s. Do Európy prináša ružovú novinku s príznačným názvom – Gordon’s Pink Gin.

 

Receptúra Gordon’s je tradičná a pochádza ešte z roku 1880. Už vtedy sa giny spomínaného výrobcu destilovali rovnakým spôsobom ako London dry. Gordon’s Pink Gin má oveľa výraznejšiu chuť, za ktorú vďačí novým esenciám, a to pravým jahodám, malinám, červeným ríbezliam, ale aj vyššiemu obsahu borievok.

Skutočná ovocná príchuť a výrazná príjemná vôňa pravdepodobne očarí najmä ženy vyhľadávajúce sladké osvieženie a vďaka týmto atribútom sa z nového drinku jednoducho môže stať pravidelná súčasť dámskych posedení.

Namiešať letu novú príchuť sa s ním dá ľahko a rýchlo vďaka drinku Pink & Spritz. Stačí pohár na biele víno, 50 ml Gordon’s Pink, rovnaké množstvo limonády na záver 25 ml prosecca. Sladkú atmosféru dotvoríme ozdobou z krájaných jahôd. Alternatívou môže byť Pink & Tonic, ktorý servírujeme do Copa de Balon, príznačného pre giny. Okrem 50 ml Gordon’s Pink doň patrí 150 ml toniku a ľad s krájanými jahodami.

Gordon’s Pink Gin patrí do portfólia spoločnosti Diageo – svetovej jednotky na trhu s prémiovými alkoholickými produktmi. Výhradným distribútorom Diageo produktov pre Slovensko je spoločnosť Italmarket Slovakia, a. S.

 

Pink & Tonic

50 ml Gordon’s Pink, 150 ml toniku a ľad s krájanými jahodami

 

Pink & Spritz

50 ml Gordon’s Pink, 50 ml limonády, 25 ml prosecca, ľad, jahody

 

A: I&R23/09/2018

Exotické chute Thajska a Vietnamu

23/09/2018

Osteria Francescana je najlepšou reštaurácia na svete

09/09/2018

FOOD PAIRING s vínami Vitis Galéria

26/08/2018

Marinované paradajky s mini buffalo mozzarellou

26/08/2018

Paradajky