29/05/2018

Knižná hliadka

(Aktuálne, Tip4)

Rubrika v rubrike tentoraz prináša informáciu o užitočných publikáciách, ktoré sa objavili na knižných pultoch, alebo trebárs na známej amazonskej adrese. Pokiaľ sa pozastavíte nad výhradne anglickými titulmi, vezmite do úvahy, že angličtina je skrátka esperantom sveta nápojov.

 

• Greg Dillon, The Great Drams of Scotland. Oceňovaný spisovateľ a bloger si dal so svojou prvou knižkou načas. Itinerár prevádza čitateľa dvadsiatimi ôsmimi pálenicami Škótska. Rozpráva o ich tajomstvách, predstavuje významné osobnosti odboru, búra legendy a prekladá odborný žargón.

• Dave Broom, The Way of Whisky: A Journey Around Japanese Whisky. Expert na škótsku a írsku whisky sa začiatkom tretieho tisícročia začal venovať fenoménu japonskej produkcie obilných destilátov. Publikácia vysvetľuje pozadie ich svetového úspechu.

• Ian Buxton, Whiskies Galore: A Tour of Scotland’s Island Distilleries. Ako názov napovedá, kniha sa venuje striktne ostrovným škótskym. Čitateľ si možno uvedomí, že to nie sú len značky z Islay!

• Dominic Roskrow, 1001 Whiskies You Must Try Before You Die. Bez komentára. Hádam len, že je až neuveriteľné, koľko publikácií na túto tému sa dokáže na celosvetovom trhu uplatniť…

• Jane Danger and Alla Lapushchik, The Bourbon Bartender. Statočný pokus konkurovať Garymu a Mardee Reganovým a ich The Book of Bourbon. Hlavným prínosom sú tak predovšetkým receptúry z poslednej doby: Paper Plane, Ex-Pat, Battleship Julep, o ktorých Reganovci v roku 1995 nemohli mať tušenia…

• Dan Jones, Rum: Shake, Muddle, Stir. Nejakých štyridsať receptúr miešaných nápojov na báze, ktorá sa chystá zosadiť gin z trónu trendy nápoja. Obsahuje klasiku aj twisty, ako napr. Yuzu Ginger Daiquirí.

• Joel Harrison a Neil Ridley, Straight Up. Užitočný doplnok k štandardným cestovným sprievodcom. Venuje sa pozoruhodným barom sveta a hýri radami, čo, kedy a kde piť a čo naopak vynechať.

 

A: ALEXANDER MIKŠOVIC15/10/2018

VIETNAMSKÉ ROLKY

07/10/2018

PAD THAI

23/09/2018

Exotické chute Thajska a Vietnamu

23/09/2018

Osteria Francescana je najlepšou reštaurácia na svete

09/09/2018

FOOD PAIRING s vínami Vitis Galéria